FoodGuru MK - Повеќе од достава на храна
Loading...

Драги гуруа, нарачки примаме од 09.00! 🍀♥️

Додадено во кошничка!
-->
-->
Категории на храна
Бургери & Сендвичи
Мексиканско
Пица & Пастрмајлија
Скара
Главно јадење & Мезе
Азиско
Салати
Десерти
Фитнес Храна
Ресторани »
Најави се
Бургери & Сендвичи
Мексиканско
Пица & Пастрмајлија
Скара
Главно јадење & Мезе
Азиско
Салати
Десерти
Фитнес Храна
Најави се на
Погрешена лозинка. Пробај со ја заборавив лозинката!
Запомни ме?
Forgot Password?
Немаш сеуште сметка? Креирај сметка
Главно јадење & Мезе
Додадено во омилени
Ребра Мабел
By SK Mabel 2020
310 ДЕН
Басмати рижото со пилешко во кари
By SK Mabel 2020
310 ДЕН
Домашен Пуерта Начос Чипс
By Tex Mex Puerta
100 ДЕН
Пилешки стек со кремав зеленчук
By Tetka Biberce
230 ДЕН
Пилешка шницла со тиквички
By Tetka Biberce
210 ДЕН
Свинско Печено
By Tetka Biberce
270 ДЕН
Веге Оброк
By Tetka Biberce
220 ДЕН
Пилешки Ролат
By Tetka Biberce
210 ДЕН
Пилешки Прсти
By Tetka Biberce
210 ДЕН
Пилешки прсти со помфрит
By Tetka Biberce
220 ДЕН
Пилешко во кари сос
By Tetka Biberce
230 ДЕН
Пилешка Панирана Шницла
By Tetka Biberce
210 ДЕН
Пилешки Врап Империјал
By SK Mabel 2020
135 ДЕН
Пикантен Торпедо Врап
By SK Mabel 2020
135 ДЕН
Веган Врап
By SK Mabel 2020
125 ДЕН
Веге Врап
By SK Mabel 2020
125 ДЕН
Салата од тиквички
By Tetka Biberce
210 ДЕН
Роло тортиљи со помфрит
By Tetka Biberce
220 ДЕН
Пилешки Зачинети Крилца
By Fast Food Petle
290 ДЕН
Пилешки Прсти
By Fast Food Petle
490 ДЕН
Свежо Печено Пиле
By Fast Food Petle
380 ДЕН
Печено Пиле - Промо
By Fast Food Petle
540 ДЕН
Пилешки Прсти - Промо
By Fast Food Petle
180 ДЕН
Пилешки Стек - Промо
By Fast Food Petle
170 ДЕН
Панирани Печурки
By Gran Club
120 ДЕН
Домат салата со печурки
By Gran Club
170 ДЕН
Бечка Шницла
By Gran Club
300 ДЕН
Brisket Sandwich Растурен
By Brisket Sandwich Bar
270 ДЕН
Crispy Sandwich Растурен
By Brisket Sandwich Bar
220 ДЕН
Crispy Chicken
By Brisket Sandwich Bar
150 ДЕН
Свински Оброк
By Konec
200 ДЕН
Јунешки Оброк
By Konec
220 ДЕН
Brisket Burger Растурен
By Brisket Sandwich Bar
260 ДЕН
Варени пелмени со месо (#95)
By Star Ocean
260 ДЕН
Златно-сребрена Салата (#24)
By Star Ocean
280 ДЕН
Tопено Сирење
By Gran Club
260 ДЕН
Пилешки Прсти
By Gran Club
250 ДЕН
Форнаринки со кашкавал
By Brick Eat
160 ДЕН
Свински ребра во фурна
By Public Room
360 ДЕН
Њоки со доматен сос и пармезан
By Public Room
330 ДЕН
Свински Ражничи
By Public Room
330 ДЕН
Смотаници со телешко и сланина
By Public Room
330 ДЕН
Пилешко со вргањ
By Public Room
440 ДЕН
Лосос со Портокал
By Public Room
770 ДЕН
Малку поинаков Фалафел
By Public Room
240 ДЕН
Топли Лепињи
By Public Room
280 ДЕН
Крцкаво Пилешко Мезе
By Public Room
280 ДЕН
Шпански Компири
By Public Room
170 ДЕН
Пилешко страчети со вргањ и рукола
By Enriko
360 ДЕН
Лазања
By Enriko
290 ДЕН
Паста Кватро Формаџи
By Enriko
320 ДЕН
Паста Зелен Лимон
By Enriko
320 ДЕН
Паста Карбонара
By Enriko
320 ДЕН
Порција Гиро
By Trend Giro Bar
375 ДЕН
Гиро Пита
By Trend Giro Bar
225 ДЕН
Пица Гиро Карне Свинско
By Zanzibar
170 ДЕН
Пица Гиро Кентаки Пилешко
By Zanzibar
170 ДЕН
Гиро Вафла
By Martini
250 ДЕН
Помфрит
By Idadija M
100 ДЕН
Плескавица Идадија
By Idadija M
190 ДЕН
Таратор
By Enriko
140 ДЕН
Таратор Салата
By Idadija M
100 ДЕН
Шопска салата
By Sugar Cube
150 ДЕН
Нафора
By Idadija M
80 ДЕН
Шопска Салата
By Idadija M
120 ДЕН
Пилешки Стек
By Idadija M
150 ДЕН
Македонска Салата
By Idadija M
120 ДЕН
Гравче Тавче
By Idadija M
120 ДЕН
Грчка Салата
By Idadija M
140 ДЕН
Пинџур
By Idadija M
150 ДЕН
Лепиња
By Idadija M
20 ДЕН
Печена Пиперка
By Idadija M
20 ДЕН
Увијач
By Idadija M
180 ДЕН
Телешка Кременадла
By Idadija M
550 ДЕН
Шампињони на жар
By Idadija M
160 ДЕН
Лингвини Јес Паста
By Jes Pasta
45 ДЕН
Мини Канелони Јес Паста
By Jes Pasta
45 ДЕН
Мини Биголи Јес Паста
By Jes Pasta
45 ДЕН
Шпагети Јес Паста
By Jes Pasta
45 ДЕН
Фусили Јес Паста
By Jes Pasta
45 ДЕН
Макарони Јес Паста
By Jes Pasta
45 ДЕН
Порција 10 Ќебапи
By Idadija M
160 ДЕН
Шарска Плескавица
By Idadija M
180 ДЕН
Порција Уштипци
By Idadija M
200 ДЕН
Пилешки Прсти
By Idadija M
180 ДЕН
Топка Кајмак
By Idadija M
60 ДЕН
Мешана Салата
By Idadija M
90 ДЕН
Компир Салата
By Idadija M
100 ДЕН
Свежо Ребро
By Idadija M
180 ДЕН
Ајвар
By Idadija M
130 ДЕН
Јунешки Џигер
By Idadija M
120 ДЕН
Потковица
By Idadija M
360 ДЕН
Помфрит со сирење
By Idadija M
120 ДЕН
Микс Чипс
By Idadija M
170 ДЕН
Парче Сирење
By Idadija M
110 ДЕН
Селско Месо
By Idadija M
260 ДЕН
Тенок Димен Колбас
By Idadija M
90 ДЕН
Вегетаријанско Рижото
By Hotel Russia
230 ДЕН
Пилешки стек во кари сос
By Hotel Russia
300 ДЕН
Свинско филе во сос од вргањ
By Hotel Russia
550 ДЕН
Паста Карбонара
By Hotel Russia
220 ДЕН
Плескавица Ќерпич
By Idadija M
220 ДЕН
Паста Болоњезе
By Casa Cubana
240 ДЕН
Пилешки Прсти
By Casa Cubana
210 ДЕН
Пилешко месо во кари сос
By Casa Cubana
240 ДЕН
Рол де Пиле
By Casa Cubana
240 ДЕН
Ропа Вијеха
By Casa Cubana
399 ДЕН
Топла Даска а ла Каса
By Casa Cubana
699 ДЕН
Rib Havana Premium
By Casa Cubana
360 ДЕН
Бифтек А Ла Каса
By Casa Cubana
1080 ДЕН
Crispy Chicken Wings
By Brisket Sandwich Bar
190 ДЕН
Њоки со 4 Сирења
By Casa Cubana
299 ДЕН
Салтимбока
By Casa Cubana
300 ДЕН
Ладна Даска
By Casa Cubana
700 ДЕН
Свински Медаљони
By Casa Cubana
400 ДЕН
Пилешки крилца во слатко-кисел сос
By Casa Cubana
200 ДЕН
Ракчиња на жар
By Casa Cubana
420 ДЕН
Паста Болоњезе
By Enriko
290 ДЕН
Паста Брокули
By Enriko
320 ДЕН
Паста Морски Свет
By Enriko
360 ДЕН
Паста Пршута
By Enriko
290 ДЕН
Помфрит
By Fast Food Petle
120 ДЕН
Зачинет Пекарски Компир
By Fast Food Petle
140 ДЕН
Домашен Пекарски Компир
By Fast Food Petle
140 ДЕН
Кану Компир
By Fast Food Petle
190 ДЕН
Ориз
By Fast Food Petle
210 ДЕН
Сосови
By Fast Food Petle
60 ДЕН
Фурнарини
By Enriko
60 ДЕН
Фурнарини со маслинки
By Enriko
70 ДЕН
Паста во Фунги сос
By Enriko
320 ДЕН
Паста во Зелен сос
By Enriko
270 ДЕН
Шопска Салата
By Enriko
180 ДЕН
Гулаш со пире
By Gostilnica Kaj Bale
200 ДЕН
Свинска Коленица
By Gostilnica Kaj Bale
300 ДЕН
Плескавица Хит
By Gostilnica Kaj Bale
230 ДЕН
Похован Пилешки Стек
By Gostilnica Kaj Bale
180 ДЕН
Свински Ражнич
By Gostilnica Kaj Bale
180 ДЕН
Сарма од лозов лист
By Gostilnica Kaj Bale
50 ДЕН
Шарска Плескавица
By Gostilnica Kaj Bale
180 ДЕН
Свинско филе во сос
By Gostilnica Kaj Bale
300 ДЕН
Селско месо со ориз
By Gostilnica Kaj Bale
170 ДЕН
Мешана Туршија
By Gostilnica Kaj Bale
120 ДЕН
Бела Вешалица
By Gostilnica Kaj Bale
180 ДЕН
Чадена Сланина
By Gostilnica Kaj Bale
170 ДЕН
Џигер во марамица
By Gostilnica Kaj Bale
170 ДЕН
Пилешки прсти
By Gostilnica Kaj Bale
200 ДЕН
Помфрит со сирење
By Gostilnica Kaj Bale
150 ДЕН
Ребро во фурна
By Gostilnica Kaj Bale
320 ДЕН
Ќофте - Кебап
By Gostilnica Kaj Bale
14 ДЕН
Ќофте во сос
By Gostilnica Kaj Bale
170 ДЕН
Пилешки Стек
By Gostilnica Kaj Bale
140 ДЕН
Полнет Пилешки Стек
By Gostilnica Kaj Bale
180 ДЕН
Свински Увијач
By Gostilnica Kaj Bale
180 ДЕН
Брускети Мисти
By Veneto
340 ДЕН
Карпачо од домати
By Veneto
250 ДЕН
Рулет од мариниран лосос
By Veneto
490 ДЕН
Антипасти Мисти
By Veneto
740 ДЕН
Антипасти „Дело Шеф“
By Veneto
760 ДЕН
Домашни Сирења
By Veneto
450 ДЕН
Странски Сирења
By Veneto
790 ДЕН
Таљатели Ал Салмоне
By Veneto
510 ДЕН
Таљатели со тартуф сос
By Veneto
550 ДЕН
Таљатели „Ало Скољо“
By Veneto
570 ДЕН
Грчка Салата
By Veneto
280 ДЕН
Шпагети Болоњезе
By Veneto
340 ДЕН
Шпагети Карбонара
By Veneto
350 ДЕН
Пене Ал Форно
By Veneto
300 ДЕН
Поло Песто Пене
By Veneto
380 ДЕН
Пене Пршуто и Зукини
By Veneto
370 ДЕН
Шпагети „Качо е Пепе“
By Veneto
540 ДЕН
Лазања
By Veneto
370 ДЕН
Качуко ала Ливорнезе
By Veneto
440 ДЕН
Телешка Чорба
By Veneto
200 ДЕН
Томато Чорба
By Veneto
200 ДЕН
Грчка Салата
By Enriko
200 ДЕН
Трио ди Паста
By Veneto
590 ДЕН
Њоки „Кон Бистека“
By Veneto
450 ДЕН
Њоки „Сорентина“
By Veneto
380 ДЕН
Њоки Кватро Формаџи
By Veneto
380 ДЕН
Рижото кон фунги
By Veneto
360 ДЕН
Рижото Поло
By Veneto
380 ДЕН
Рижото со тартуф и пармезан
By Veneto
510 ДЕН
Рижото Неро
By Veneto
540 ДЕН
Рижото Примавера
By Veneto
340 ДЕН
Апертуро Верде
By Veneto
310 ДЕН
Лазањи Верде
By Veneto
350 ДЕН
Таљатели со зеленчук
By Veneto
340 ДЕН
Стек од лосос и рижото со тиквички со сос од коици
By Veneto
1120 ДЕН
Филе Бранцин со два вида пире
By Veneto
1180 ДЕН
Шпански Прсти
By Veneto
330 ДЕН
Пилешко во сос од печурки
By Veneto
350 ДЕН
Поховано пилешко месо во сусам и сос од кикирики
By Veneto
400 ДЕН
Пилешки стек во сос од индиски ореви
By Veneto
380 ДЕН
Пилешко во кари сос
By Veneto
410 ДЕН
Полнети пилешки медаљони во сос Рокфорд
By Veneto
420 ДЕН
Чикен Венето
By Veneto
430 ДЕН
Пилешко со таљатели и печурки
By Veneto
440 ДЕН
Филе Мињон Песто
By Veneto
450 ДЕН
Неаполски Медаљони
By Veneto
460 ДЕН
Свинско Филе „Пикасо“
By Veneto
510 ДЕН
Њујорк Стрип
By Veneto
760 ДЕН
Бифтек Венето
By Veneto
1250 ДЕН
Риба Орада
By Veneto
2900 ДЕН
Лигњи на жар со сос наполитен
By Veneto
620 ДЕН
Карточио ди Маре
By Veneto
620 ДЕН
Туна со сусам
By Veneto
1120 ДЕН
Поховани Лигњи
By Veneto
520 ДЕН
Темпур од Гамбори
By Veneto
650 ДЕН
Октопод со рижото од тиквички
By Veneto
1090 ДЕН
Пилешко месо во кари сос
By Gostilnica Kaj Bale
180 ДЕН
Свежо Свинско Ребро
By Gostilnica Kaj Bale
180 ДЕН
Бабина мусака, Чиабата лепче, Павлака со кисели краставици, и Рустична грчка салата
By Jack's Salad Bar
320 ДЕН
Брускети со Моцарела
By Thymbra Wine & Beer Bar
180 ДЕН
Брускети со Песто Босилек
By Thymbra Wine & Beer Bar
200 ДЕН
Брускети со сирење и пршута
By Thymbra Wine & Beer Bar
200 ДЕН
Мешана Даска
By Thymbra Wine & Beer Bar
650 ДЕН
Млечна Даска
By Thymbra Wine & Beer Bar
650 ДЕН
Фокача
By Thymbra Wine & Beer Bar
180 ДЕН
Грилован Лосос
By Thymbra Wine & Beer Bar
720 ДЕН
Лосос Татар
By Thymbra Wine & Beer Bar
560 ДЕН
Бифтек
By Thymbra Wine & Beer Bar
1000 ДЕН
Тестенини со Песто Босилек
By Thymbra Wine & Beer Bar
280 ДЕН
Тестенини Карбонара
By Thymbra Wine & Beer Bar
260 ДЕН
Вегетаријанска Лазања
By Jack's Salad Bar
330 ДЕН
Дуо Сирење
By Mini Pani
25 ДЕН
Помфрит со кечап
By Irish Pub
90 ДЕН
Крцкав чипс со чили сос
By Irish Pub
90 ДЕН
Virgin Чипс
By Irish Pub
170 ДЕН
Помфрит со сирење и кечап 300 гр
By Irish Pub
170 ДЕН
Кругови кромид
By Irish Pub
170 ДЕН
Панирани пилешки прсти
By Irish Pub
180 ДЕН
Рибини прсти
By Irish Pub
170 ДЕН
Пилешки Крилца
By Irish Pub
180 ДЕН
Порција Пирошки
By Gran Club
170 ДЕН
Помфрит
By Gran Club
100 ДЕН
Помфрит со Сирење
By Gran Club
120 ДЕН
Паста Алио Олио
By Enriko
270 ДЕН
Паста Вегетаријански Сос
By Enriko
270 ДЕН
Паста Аметричијано
By Enriko
290 ДЕН
Паста Песто Сос
By Enriko
290 ДЕН
Паста Базилико
By Enriko
270 ДЕН
Паста Помодоро Рукола
By Enriko
270 ДЕН
Паста Арабијата
By Enriko
270 ДЕН
Паста Вргањ
By Enriko
290 ДЕН
Паста со Пилешко и Спанаќ
By Enriko
290 ДЕН
Паста во Пилешки Сос со Кари
By Enriko
290 ДЕН
Паста Горгонзола-Ореви
By Enriko
290 ДЕН
Паста Шкампи Пиканте
By Enriko
360 ДЕН
Паста Пилешко Песто
By Enriko
290 ДЕН
Потпечени Макарони
By Enriko
280 ДЕН
Брускети 3 парчиња
By Enriko
100 ДЕН
Vegge Мezze
By Mezze Grill
550 ДЕН
Grill Мezze
By Mezze Grill
1000 ДЕН
Honey Mustard Крилца
By Mezze Grill
230 ДЕН
BBQ Крилца
By Mezze Grill
230 ДЕН
Лути Крилца
By Mezze Grill
230 ДЕН
Пикантни Крилца
By Mezze Grill
230 ДЕН
Таратур
By Kafana Debar Maalo
120 ДЕН
Овчо Сирење
By Kafana Debar Maalo
130 ДЕН
Кравјо Сирење
By Kafana Debar Maalo
90 ДЕН
Мешано Сирење
By Kafana Debar Maalo
90 ДЕН
Биено Сирење
By Kafana Debar Maalo
130 ДЕН
Овчи Кашкавал
By Kafana Debar Maalo
230 ДЕН
Пармезан
By Kafana Debar Maalo
320 ДЕН
Горгонзола
By Kafana Debar Maalo
340 ДЕН
Свински Пршут
By Kafana Debar Maalo
320 ДЕН
Говедски Пршут
By Kafana Debar Maalo
370 ДЕН
Пиперка во Павлака
By Kafana Debar Maalo
150 ДЕН
Брускети Песто
By Kafana Debar Maalo
150 ДЕН
Брускети Пршуто
By Kafana Debar Maalo
170 ДЕН
Тоскана
By Kafana Debar Maalo
1100 ДЕН
Маалска Даска
By Kafana Debar Maalo
990 ДЕН
Мезе Македонија
By Kafana Debar Maalo
1100 ДЕН
Пилешки Прсти
By Kafana Debar Maalo
240 ДЕН
Топено Сирење
By Kafana Debar Maalo
220 ДЕН
Сирење на Скара
By Kafana Debar Maalo
130 ДЕН
Биено Сирење на Скара
By Kafana Debar Maalo
180 ДЕН
Пирошка
By Kafana Debar Maalo
140 ДЕН
Мала Даска
By Kafana Debar Maalo
850 ДЕН
Голема Даска
By Kafana Debar Maalo
1600 ДЕН
French Fries
By Charshi Doner
80 ДЕН
Плескавица Дебар Маало
By Kafana Debar Maalo
280 ДЕН
Јагнешко Печење
By Kafana Debar Maalo
1600 ДЕН
Прасечко Печење
By Kafana Debar Maalo
1200 ДЕН
Тава Дебар Маало
By Kafana Debar Maalo
800 ДЕН
Селско Месо
By Kafana Debar Maalo
350 ДЕН
Бечка Шницла
By Kafana Debar Maalo
220 ДЕН
Пилешко во Кари
By Kafana Debar Maalo
230 ДЕН
Пилешко во Бел сос
By Kafana Debar Maalo
230 ДЕН
Свинско Филе
By Kafana Debar Maalo
400 ДЕН
Свинско филе во Бел сос
By Kafana Debar Maalo
420 ДЕН
Свинско филе во Црвен сос
By Kafana Debar Maalo
420 ДЕН
Телешки Медаљон
By Kafana Debar Maalo
720 ДЕН
Телешки мускул во сос
By Kafana Debar Maalo
500 ДЕН
Јунешко во Сос
By Kafana Debar Maalo
500 ДЕН
Телешки Рамстек
By Kafana Debar Maalo
600 ДЕН
Телешки Бифтек
By Kafana Debar Maalo
1000 ДЕН
Капрезе Телешки Бифтек
By Kafana Debar Maalo
1100 ДЕН
Телешки Бифтек Фафер
By Kafana Debar Maalo
1050 ДЕН
Телешки Бифтек со сос од Вргањ
By Kafana Debar Maalo
1100 ДЕН
T-bone Стек
By Kafana Debar Maalo
1600 ДЕН
Tomahawk Стек
By Kafana Debar Maalo
1700 ДЕН
Тавче Гравче
By Kafana Debar Maalo
100 ДЕН
Калифорниска Пастрмка
By Kafana Debar Maalo
900 ДЕН
Лосос
By Kafana Debar Maalo
2100 ДЕН
Ципура
By Kafana Debar Maalo
1600 ДЕН
Пржени Лигњи
By Kafana Debar Maalo
600 ДЕН
Лигњи на Скара
By Kafana Debar Maalo
600 ДЕН
Октопод на Скара
By Kafana Debar Maalo
650 ДЕН
Ракчиња на Скара
By Kafana Debar Maalo
700 ДЕН
Карбонара
By Kafana Debar Maalo
250 ДЕН
Болоњезе
By Kafana Debar Maalo
250 ДЕН
Паста Кватро Формаџи
By Kafana Debar Maalo
250 ДЕН
Паста Песто
By Kafana Debar Maalo
250 ДЕН
Рижото Прима Вера
By Kafana Debar Maalo
260 ДЕН
Рижото Кон Фунги
By Kafana Debar Maalo
280 ДЕН
Рижото Saltim Bocca
By Kafana Debar Maalo
300 ДЕН
Морско Рижото
By Kafana Debar Maalo
370 ДЕН
Ракчиња на путер
By Zlatna Viluska
490 ДЕН
Ракчиња на скара
By Zlatna Viluska
490 ДЕН
Лигњи на скара
By Zlatna Viluska
460 ДЕН
Поховани лигњи
By Zlatna Viluska
460 ДЕН
Крап (цел)
By Zlatna Viluska
650 ДЕН
Орада
By Zlatna Viluska
550 ДЕН
Бранцин
By Zlatna Viluska
550 ДЕН
Крап (порција)
By Zlatna Viluska
290 ДЕН
Ракчиња во Црвен сос
By La Terrazza
500 ДЕН
Мешано предјадење од морски плодови
By La Terrazza
600 ДЕН
Карпачо од Бранцин
By La Terrazza
600 ДЕН
Мариниран Октопод
By La Terrazza
500 ДЕН
Лепчиња со Лосос
By La Terrazza
200 ДЕН
Лепчиња со Домати и Босилок
By La Terrazza
100 ДЕН
Ослиќ медалјони
By Zlatna Viluska
160 ДЕН
Лепчиња со Топен Кашкавал и Тартуф
By La Terrazza
400 ДЕН
Италијанска Свинска Пршута
By La Terrazza
300 ДЕН
Пирошка Frutti di Mare
By Zlatna Viluska
200 ДЕН
Тосканска Салама
By La Terrazza
300 ДЕН
Парчиња Пармезан
By La Terrazza
300 ДЕН
Зеленчук на Скара
By La Terrazza
150 ДЕН
Карпачо од Шкампи
By La Terrazza
5000 ДЕН
Мешано Предјадење
By La Terrazza
450 ДЕН
Карпачо од Вргањ
By La Terrazza
350 ДЕН
Телешка Пршута
By La Terrazza
300 ДЕН
Димен Кашкавал
By La Terrazza
200 ДЕН
Карпачо од Димен Лосос
By La Terrazza
600 ДЕН
Порција Пилешки Стек
By Zlatna Viluska
170 ДЕН
Пилешки Стек Јона
By Zlatna Viluska
220 ДЕН
Пилешки Прсти
By Zlatna Viluska
170 ДЕН
Цезар Салата
By La Terrazza
250 ДЕН
Мешана Салата
By La Terrazza
140 ДЕН
Мимоза Салата
By La Terrazza
120 ДЕН
Таратур
By La Terrazza
120 ДЕН
Пинџур
By La Terrazza
120 ДЕН
Супа од Мешан Зеленчук
By La Terrazza
150 ДЕН
Супа од Тортелини
By La Terrazza
150 ДЕН
Крем Супа од Домати
By La Terrazza
150 ДЕН
Крем Супа од Тикви
By La Terrazza
150 ДЕН
Свежо Ребро (порција)
By Zlatna Viluska
180 ДЕН
Пилешка Чорба
By La Terrazza
150 ДЕН
Телешка Чорба
By La Terrazza
150 ДЕН
Бела Вешалица
By Zlatna Viluska
180 ДЕН
Машнички со Шкампи
By La Terrazza
600 ДЕН
Свинско Филе
By Zlatna Viluska
300 ДЕН
Колбас
By Zlatna Viluska
180 ДЕН
Рибја Чорба
By Zlatna Viluska
140 ДЕН
Помфрит
By Zlatna Viluska
100 ДЕН
Шпагети со морски плодови
By La Terrazza
500 ДЕН
Талијатели со сипа
By La Terrazza
400 ДЕН
Талијатели со лосос
By La Terrazza
500 ДЕН
Ориз со вргањ
By La Terrazza
300 ДЕН
Лазањи во фурна
By La Terrazza
260 ДЕН
Канелони полнети со вргањ
By La Terrazza
260 ДЕН
Шпагети со зеленчук
By La Terrazza
260 ДЕН
Ориз со зеленчук
By La Terrazza
260 ДЕН
Шпагети со домат и босилок
By La Terrazza
250 ДЕН
Шпагети со лут сос
By La Terrazza
250 ДЕН
Шпагети со мелено месо
By La Terrazza
280 ДЕН
Макарони со вргањ
By La Terrazza
300 ДЕН
Талијатели Аматричана
By La Terrazza
280 ДЕН
Фусили карбонара
By La Terrazza
280 ДЕН
Тортелини со мелено месо
By La Terrazza
300 ДЕН
Шпагети со риба
By La Terrazza
600 ДЕН
Сардиниски равиоли со компир и нане
By La Terrazza
400 ДЕН
Равиоли со месо
By La Terrazza
400 ДЕН
Канелони со рикота и спанаќ
By La Terrazza
260 ДЕН
Шпагети со лигњи, ракчиња и вргањ
By La Terrazza
600 ДЕН
Талијатели со орада и рукола
By La Terrazza
600 ДЕН
Ориз со морски плодови
By La Terrazza
500 ДЕН
Шпагети со брокула и риба инчун
By La Terrazza
400 ДЕН
Њоки со црвен сос
By La Terrazza
300 ДЕН
Макарони со кашкавал потпечени во фурна
By La Terrazza
280 ДЕН
Талијатели со Тартуф
By La Terrazza
1500 ДЕН
Машнички со сланина, домати и павлака
By La Terrazza
300 ДЕН
Макарони со Пијан Октопод
By La Terrazza
500 ДЕН
Њоки со Сос од Ракчиња
By La Terrazza
500 ДЕН
Њоки со Четири вида на Сирење
By La Terrazza
350 ДЕН
Њоки со Шери домат, Рукола и Пиноли
By La Terrazza
300 ДЕН
Црн Ориз со Сипа
By La Terrazza
500 ДЕН
Њоки со Тиквички, Модар патлиџан, Шери домат и Рукола
By La Terrazza
300 ДЕН
Супа од Школки
By La Terrazza
500 ДЕН
Октопод на Скара
By La Terrazza
500 ДЕН
Морски Плодови на Скара
By La Terrazza
1000 ДЕН
Супа од Морски Плодови
By La Terrazza
600 ДЕН
Шкампи
By La Terrazza
5000 ДЕН
Лигњи на Скара
By La Terrazza
500 ДЕН
Пржена Мешана Морска Храна
By La Terrazza
1000 ДЕН
Ракчиња
By La Terrazza
4000 ДЕН
Јастог
By La Terrazza
5000 ДЕН
Лосос на Скара
By La Terrazza
2200 ДЕН
Орада на Скара
By La Terrazza
650 ДЕН
Бранцин
By La Terrazza
3600 ДЕН
Бранцин Ла Тераца
By La Terrazza
4200 ДЕН
Вргањ на Скара
By La Terrazza
350 ДЕН
Бифтек на Скара
By La Terrazza
900 ДЕН
Бифтек на Скара со Вргањ
By La Terrazza
1000 ДЕН
Бифтек со зелен бибер
By La Terrazza
1000 ДЕН
Бифтек со сос од печурки
By La Terrazza
1000 ДЕН
Кременадла со вргањ
By La Terrazza
900 ДЕН
Свински ребра на скара
By La Terrazza
280 ДЕН
Свинско филе
By La Terrazza
450 ДЕН
Кременадла со тартуф
By La Terrazza
1600 ДЕН
Див зајак на ловечки начин
By La Terrazza
500 ДЕН
Дива свиња
By La Terrazza
500 ДЕН
Срна
By La Terrazza
500 ДЕН
Карпачо од бифтек
By La Terrazza
900 ДЕН
Мешана Скара
By La Terrazza
300 ДЕН
Пица Наполитана
By La Terrazza
220 ДЕН
Лепчиња со кајмак
By La Terrazza
140 ДЕН
Омлет со сланина
By La Terrazza
160 ДЕН
Омлет со кашкавал, шунка, печурки
By La Terrazza
150 ДЕН
Солена Палачинка
By La Terrazza
150 ДЕН
Специјалитети од зеленчук
By La Terrazza
200 ДЕН
Пирошка
By La Terrazza
120 ДЕН
Печурки со путер
By La Terrazza
120 ДЕН
Телешки Медалјони
By La Terrazza
800 ДЕН
Шарпланински смук
By La Terrazza
380 ДЕН
Виенска Шницла
By La Terrazza
250 ДЕН
Пилешки стек
By La Terrazza
230 ДЕН
Свинска Вешалица
By La Terrazza
230 ДЕН
Свински ражниќ
By La Terrazza
230 ДЕН
Кременадла
By La Terrazza
230 ДЕН
Увијач
By La Terrazza
250 ДЕН
Пилешки прсти
By La Terrazza
250 ДЕН
Телешки ражниќ
By La Terrazza
550 ДЕН
Телешки ражниќ
By La Terrazza
550 ДЕН
Сирење на скара
By La Terrazza
120 ДЕН
Пилешко со Фламбе сос
By La Terrazza
260 ДЕН
Пилешко на градинарски начин
By La Terrazza
300 ДЕН
Македонска тава со бифтек
By La Terrazza
800 ДЕН
Јунешки мускул во сос
By La Terrazza
500 ДЕН
Свинска коленица во сос
By La Terrazza
500 ДЕН
Грне ЛА Тераца
By La Terrazza
500 ДЕН
Крем супа од тиква
By Brulee
100 ДЕН
Крем супа од брокула
By Brulee
100 ДЕН